Domů Havárie Moje modely SOMík PETARDA TORO na stromě Nové TORO Letiště Blitz Noční létání Letiště 2 Benji Staženo


Letiště - 17.11.2008

Tak tady už dlouho nic není. To se ale právě mění. Než jsme stihli rozbalit vrtulníky, PN přichází MIKROKOPTER!!

Benji - 2.10.2005

V Hangaru1 jsem směnil cosi za pěkně udělanej model BENJI od SVORu. Tak jak se píše všude možně je to pěkná zběsilost. Poprvé jsem ho omotoroval ULTROU 930-8. Výkony byly excelentní. Svislé stoupání do "nevidím", ve vodorovném letu svistot a téměř nadzvukový třesk, JENŽE - skoro 300g vážící motor bylo na BENJIho moc. Neodvážil jsem se přitáhnout, aby to vydržela křídla. Takže jsem vzal malej Velkom 2020/27 a vyměnil je. Výkony jsou podstatně horší, ale váha o 200g klesla. I tak je to ale svistot. Napájím to NiCd 8x1100mAh 2/3.
Tady jsou
FOTO (ještě s ULTROU).

Letiště 2 - 8.4.2005

Za tyto fotky dík kámošovi Frantovi. Normální a běžné létání.

Vítr - 7.4.2005

Jak to vypadá, když se lítá za větru :

Noční létání - 3.4.2005

Všichni o tom píšou, vyrábí moduly a podobně. Tak jsme to taky zkusili. Dvě TORA, každé jinak nasvícené.
Nečekal jsem, že je to tak jednoduché řídit v noci. Chtělo to počkat do opravdu temné tmy a bylo to v pohodě. Teda ztratit orientaci bych nechtěl. To by bylo pravděpodobně horší. Obě TORA zůstala nepoškozená.

Blitz - 3.4.2005

Pořídil jsem si mrňavý dvouplošníček od FreeAiru. Umí asi 6.400.000x víc než zvládnu já. Ale zkoušet se musí. Kromě fotek jsou tady i nějaká videa. Na to že jsou z foťáku to není tak zlé.

Letiště - pěkné fotky - 22.3.2005

Dcera nafotila celkem pěkné fotky z létání (TORO 300)

RaceRat (Graupner) - 1.1.2005

Přes Vánoce jsem nezahálel a slepil před 5-ti lety havarovaný RaceRat. Tento pyloňák ovšem na mne asi byl po tolika rocích trochu moc. Nezačalo to šťastně. Jan Železný by si rval vlasy kdyby viděl jak to Peťa Vojtuš házel. No a když už byl RaceRat ve vzduchu, tak místo abych toho nechal po několika letech, lítal jsem dál. Zblbnutý z EPP modelů ztrácím dobré návyky. Pyloňák bez podrovnání přistává moc rychle. Ale je to na videu (hody oštěpem a celé létání) a tak se mám z čeho poučit. Až ho opět slepím, už se to nestane!

Další modelář - prosinec 2004+leden 2005

Sedí u vedlejšího stolu a už to prostě nemohl vydržet. Pár letů na školním kabelu, nákup výbavy a je z toho další modelář. Nadšení bylo takové, že se šlo létat i 1.1.2005. Pěkný souboj 4 TOR a taky pár sestřelů je tady.

Složka videí - 1.8.2004

Pořád stahuju z internetu různá kratičká videa a povětšinou z letecké tématiky. Takže proč je sem nedát? Jsou to havárie opravděnských vrtulníků (pád Chinoku z letadlové lodě, učení žáčka ...) a taky havárie modelářské i jiné. Z kokpitu Apache jsou sejmuti cca 3 "lstiví afghánci" v přímém přenosu. Model s kolmým startem, lítání v obýváku, excelentní borec s vrtulníkem atd...  Odkaz je na Havárie!

Nové TORO - 31.7.2004

Po pár týdnech jsem doplnil tenhle odkaz. TORO úspěšně létá. Protože létáme a srážíme se co se dá a zatím drží i motor i všechno, je TORO určitě ještě odolnější než to původní.

Náborový let - 12.4.2003

Náborový let pro kolegu Peťu Vojtuše. Ano, po XY letech se zase k modelaření vrátil. Ti dva šakalové jsou modelářsky cvičení knírači a já to považuji za velmi výhodný způsob venčení.

PETarda - 31.1.2004

Móóc se mi to na www.rcmodely.sk líbilo. Hned jsem to okoukal a nazval PETarda. Fotil a trochu jsem i popsal postup stavby. Vše (videa i fotky) ZDE.

Nové TORO - 17-1.2004

Po zrušení "V Experience", který je teď v regále aby srdíčko přebolelo, jsem si vysvětlil, že nejlepší bude něco z EPP. Poněvadž staré TORO vypadá příšerně a každou rekonstrukcí je těžší a těžší a navíc mi kvůli vlhké izolepě (sníh) vypadly při posledním letu baterky a zhouply se přímo do vrtule, šla na TELINK objednávka. Nová křídla tu byla coby dup. FOTO nové konstrukce!

Bojanovice - 30-31.8.2003

Zapomínám, takže sem dávám poněkud starší video. Není to jen o létání (šlo částečně i o pracovní záležitost), ale trošku se toho najde. Létání na zahradě mezi stromy a prolétání mezi dráty tří hlav vína je taky zajímavé.

Video zde.

"V Experience" - 3.1.2004

Jak na nový rok, tak po celý rok - sebevražda. Jestli to tak půjde dál tak potěš. 5 let leží v krabici, 3 roky ho po půlhodinách dělám, na Vánoce poskládám a 3.ledna rozmlátím. První let tedy dopadl neslavně.  

Po velmi pečlivém naprogramování, seřízení, vyvážení a několika kontrolách jsem při prvním pěkném počasí (dnes) vyrazil. Byly cca 3°C pod nulou (sníh nebyl mokrý) a úplné bezvětří. Na letišti jsem můj zlatý (stříbrný, krásný) model poskládal, vše ještě jednou přezkoumal instruoval "hazeče" (Peťa Vojtuš), zhluboka se nadechl a START. Hození bylo parádní. Doopravdy velmi jemné dotrimování a už jenom vzhůru. Jeden velký okruh pod motorem byl úplně v pořádku. Následné pomalé vyklesávání taky. Zkusil jsem citlivost na kormidla- v pořádku. Je pravda, že v motorovém letu jsem musel potláčet, ale to bych později domixoval. Když už jsem byl na "nový" model celkem nízko, chtěl jsem zase trochu vystoupat. Tentokrát už o trochu odvážněji jsem zamířil vzhůru. Tipuji, že zhruba pod úhlem 45°. Pak jsem zkusil trochu přitáhnout, abych viděl co ta ULTRA umí.
Doteď jsem nepřišel na to (a asi už ani nepřijdu) co se skutečně stalo. Ve stoupání 60-70° najednou udělal model půlvýkrut a začal se točit dolů. Nejpravděpodobněji a asi skoro tutově to byla ztráta rychlosti a pád do vývrtky. Je pravda, že s něčím tak velkým jsem ještě neletěl, ale vývrtek jsem dělal a zažil už stovky. Problém byl v tom, že jsem ji nedokázal vybrat. 4x jsem změnil směr točení, ale zastavit a vybrat - to se mi nepodařilo. Proč byl Experience při vybírání tak absolutně neovladatelný nevím. Většina pádu je zachycena na videu. Chtěl jsem mít památku na první let. Mám. Výsledek není zase tak strašnej. Samozřejmě rozmačkaná špička, ale lože serv, elektronika atd. je OK. No, odhaduji to na dva večery a vše je zase v pořádku. Jen to pochroumané sebevědomí se bude opravovat dýl.
 

Video 2MB a 5MB.

V Experience - 27.12.2003

Tak jsem využil Vánoc a dodělal po skoro 8mi letech Graupneráckou stavebnici modelu Experience. Rozpětí 3,8m, motor ULTRA 1600, 12ti článek... .

Odkazy na WWW - 20.11.2003

Z pár časopisů, internetu, konferencí atd. jsem dal dohromady zveřejněné odkazy. To, co začíná "f." jsou odkazy firemní, to co začíná "s." jsou odkazy na soukromé stránky.

Letiště Km - TORO 300 - 28.9.2003

Ve čtyři odpoledne sice vítr vyvracel stromy (skoro), ale i tak jsme nalepili krepák na naše 2 TORA a zkusili pár seků. Tentokrát se dařilo mně a Peťa ostrouhal :-). Příště to možná bude opačně (těžko Peťo ). Video i s trochu viditelnými seky (dvě velikosti jsou tady.

Video 3MB a video 11MB.

Tabulka AKU Sanyo - 10.9.2003

Po dotazu na www.mojehobby.cz ohledně typů akumulátorů mi přišla emailem tahle tabulka. Obsahuje popis snad všech SANYO NiCd, NiMH, Li-On a Li-Pol akumulátorů v roce 2003.

Bazénový rychločlun SOMÍK - 18.8.2003

Z-RACER od Kyosha, PoolJET od MS Compositu, slow-flayery = samej prcek. Tak proč já nemám něco do bazénu? Popis stavby a ukázky zde!

TORO na stromě - 18.6.2003

Toro-nádherné letadélko na vyblbnutí. Nesmí ovšem lítat kolega na školním kabelu a já coby "učitel", ale po čtyřech pivech. Hloubkové vidění nebylo ono a jeden loping byl navíc. Nejvyšší strom v okolí a přesně na špičce TORO zůstalo. Odvážlivec Zbyňa Vondruška podnikl pokus (viz. FOTO). Nakonec musela zasahovat nejvyšší hasičská plošina v okolí. Z tohoto zásahu bohužel nemám fotečky.

Doplnění MPGček - 10.12.2002

Teď už je to pravda. Ta videa už jsou tam.

MPG - 12.10.2002

Pod obrázky se skrývají videa ve formátu MPG1. To by mělo fungovat všem. Velikost videí je v rozmezí 300kB-1,2MB. Žádní drobečci. Zkouším sestřihávat filmy "odzadu" = ty nejstarší první. Toto jsou záběry klasickou Hi8-čkou. Nové už jsou na digitálu. Ale ty až později. Takže začneme haváriemi - hup tam.

Doplnění galerie - 6.10.2002

Tak jak budu stíhat "grabovat" ústřižky z filmů od roku cca 1994, tak je budu dávat na WEB. Zatím je to výběr havárií. Mám jich nepočítaně. Ve VARIU se modelařilo ve velkém. Takový Šala, ten pokud neměl jeden karambol denně, ani si nezalétal. Ovšem to byly začátky.

Uvedení do provozu - 5.10.2002

Nejlépe je asi se koukat do galerie. Tam jsem zatím dal aspoň něco. "Thunbaily" mají cca. 3kB, ale "velké" fotky jsou 640x480, tak ať Vás nepřekvapí poněkud delší stahování. Videa jsou co nejprťavější, snad v rámci možností modemistů.